כללי

הבלוג השבועי – כ"ו בתשרי ה'תשע"ו

09/10/2015 – כ״ו בתשרי תשע״ו  

חברים יקרים,
המכתב הפעם מוקדש לנער יקר, שקרוב מאוד לליבי.
אייל, אתה מאוד אוהב את עמך ואת מולדתך, ואתה מודאג. זה כבר כמה ימים, שאתה מטלפן וכותב לי כל כמה שעות.
״הנה נדקר אדם בירושלים, אני מודאג״.
 ״חיילת נדקרה בתל אביב, אני חושש״.
״אנחנו לבד בעולם, כולם שונאים אותנו, הורגים בנו״, כך כתבת.
״אין לנו עתיד ככה״, אמרת.
״אני מניח תפילין כל בוקר ומתפלל שיהיה כבר שלום, למה ה' עשה ככה שכולם נגדנו?״
כמה דברים לי אליך ידידי הצעיר.
אמנם יש טרור, דוקרים ברחובות ויורים על מכוניות, אבל בפרספקטיבה היסטורית, עם ישראל נמצא היום באחת התקופות הכי שקטות, בטוחות ורגועות שהיו לנו אי פעם. זה כבר 70 שנה, שאין פוגרומים כנגד יהודים, לא בארץ הקודש, לא בקייב וגם לא בקישינב. דם יהודי איננו הפקר עוד, לא במרוקו ובתוניס, גם לא בגרמניה ופולין. אנחנו לא מגורשים מבתינו בחוסר כל, כמו שהיה בספרד במאה ה15 ולא שורפים קהילות שלמות, כמו שעשו בבאזל במאה ה14. לא שורפים לנו את התלמוד, כמו שהיה בפריז, ובכלל, ילדים יהודים כבר לא נרדפים באירופה.

 

אלפי יהודים נרצחו בצרפת במשך הדורות, אבל רק בזמננו ראשי המדינה מיד באים להתנצל, לגנות ומנהלים בדרכם מלחמה נגד המפגעים.
עם ישראל חי בארצו בגאון ובכבוד. מעולם לא היו לעם ישראל כל כך הרבה ישיבות ותלמודי תורה בארץ ובעולם כולו, מטהרן ועד מוסקבה. עם ישראל שב להתווכח ולריב בינו לבין עצמו, כמו שרק הוא יודע.
אין לנו עתיד, אמרת? הבט נא לאחור ארבעת אלפים שנה, נסה לומר לי לאיזה עוד עם היה עתיד אם לא לנו? האם למצרים או לרומאים? שמא ליוונים או לאשורים? הם כולם נעלמו והתפזרו, רק לעם אחד היה עתיד, רק לעם אחד יש עתיד, לך ולי יש עתיד.
למה עשה ה' ככה? על זה אינני מתיימר לענות, אין לי תשובה. 'כי לא מחשבותיי מחשבותיכם' אמר הקב"ה בישעיהו.
אייל יקירי, השבוע אנו מתחילים שוב את התורה מבראשית. בדיוק כמו אבותינו במשך אלפי שנים, גם אנו חיינו סובבים סביב התורה, שבת אחרי שבת, שנה אחרי שנה במעגל נפלא, שהתחיל עם אברהם אבינו לפני 4000 שנה ומאז לא נפסק. מעגל שבו נקרא מי ברא את העולם, לשם מה הוא ברא אותו, ולמי הוא העניק בכוח מעשיו את הארץ הקטנה הזו שלנו.
התורה היא זו שהחזיקה אותנו, בזכותה אנחנו עדיין כאן למרות הכל, בזכותה נמשיך הלאה עד ביאת המשיח במהרה בימנו אמן,
אדמורי חב"ד קבעו, ש'כפי שאדם מעמיד את עצמו בשבת בראשית, כך תתנהל השנה כולה'. אתה רוצה עתיד? הנה לך עצה, התחל עוד השבת ללמוד את פרשת השבוע בכל שבוע, התחבר אל מעגל הפלא שאין ממנו יציאה, המעגל הנצחי שמחבר את עם ישראל לארץ ישראל על פי תורת ישראל.
שבת שלום,
הרב זלמן וישצקי

, ,
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Close
loading...